Ders Kaynakları

 
Öğretim görevlilerinin öğrencilerin kullanmalarını bekledikleri ders kaynakları (ders kitapları, makale, kitap bölümü, DVD gibi kaynaklar) her dönem belirli dersler için sınıftaki öğrenci sayısına ve kullanım beklentisine göre, genelde çok kopya olarak satın alınır. Bu kaynaklar beklenen kullanıma göre, farklı ödünç alma sürelerine olanak sağlayan değişik koleksiyonlarda öğrencilerin erişimine açılır.
 
Rezerv koleksiyonu dersler için gerekli olan ve okuma listelerinde bulunan kaynakları içeren koleksiyondur. Bu kaynaklar 2 saat ya da 3 gün süreyle kampüs içersinde kullanılmak üzere ödünç alınabilir. Rezerv koleksiyonundaki kaynaklar kütüphane kataloğundan öğretim görevlisi adı ya da ders kodu ile aranabilir. Detaylı bilgi için lütfen ödünç alma koşullarına bakınız.

E-rezerv koleksiyonu öğretim görevlilerinin dersler için belirledikleri ve okuma listelerinde bulunan e-kitap, makale, kitap bölümü gibi kaynaklara (telif hakları koşulları çerçevesinde) elektronik ortamda,  7/24 erişim sağlayan koleksiyondur. E- Rezerv koleksiyonundaki kaynaklar kütüphane katalogundan öğretim görevlisi adı ya da ders kodu ile aranabilir. Bu koleksiyona kampüs dışından üniversite tarafından sağlanan network kullanıcı adı ve şifre ile erişilir.
 
ÇALIŞMA SAATLERİ

Merkez Kütüphane
Pazartesi - Cuma: 08:30 - 22:00
Cumartesi - Pazar: 09:00 - 18:00
7/24 açık çalışma alanı vardır

SAYILARLA KÜTÜPHANE
45,000 basılı kitap
370,000 e-kitap
2,200 DVD
79,500 e-dergi
72 veri tabanı
2600 m2 alan
30 kullanıcı bilgisayarı
23 grup çalışma odası