SSS

 

Lütfen 216 564 9494 nolu telefonudan veya library@ozyegin.edu.tr  adresinden ya da kişisel olarak bir kütüphaneci ile iletişime geçin. Hasar gören kütüphane kaynakları hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Lütfen 216 564 9494 telefon nosu veya library@ozyegin.edu.tr adresinden ya da kişisel olarak bir kütüphaneci ile iletişime geçin. Kayıp kütüphane kaynakları hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ödünç alma işlemlerinde kullanıcı yalnızca kendi kartıyla işlem yapabilir.

Kütüphane hesabınıza kitap ödünç verebilmemiz için üniversite kartınızı göstermeniz gerekmektedir.

Öğrenci Hizmetleri biriminden ID kartınızın kayıp olduğuna dair bir bilgilendirmeye ihtiyacımız var. Lütfen, Öğrenci Hizmetleri birimi ile iletişime geçerek, library@ozyegin.edu.tr adresine bu bilgilendirmeyi yaptıklarından emin olun.

Kütüphanenin açık olduğu günlerde, iade tarihi hafta sonuna da gelse, yayınları iade etmeniz gerekmektedir. Kütüphane açık olduğu halde kullanıcılara tatil olan günler için konu ile ilgili ayrıca duyurular yapılmaktadır, lütfen takip ediniz.

Kitabın katalog kaydında, sayfanın üst kısmında yer alan “hold” butonuna tıklayın. ÖzÜ kullanıcı adı ve şifrenizi girip, adımları takip edin.

Rezerv materyaller (2 saatlik ödünç) gece boyunca ödünç alınabilir. Bunun için söz konusu kaynakları hafta içi akşam 21:00’den sonra ödünç alıp, ertesi sabah saat 9:00’dan önce iade etmelisiniz. Hafta sonları ise akşam 17:00’den sonra ödünç alıp, ertesi gün saat 09:15’dan önce iade edilmeli.

Kütüphanelerarası ödünç verme (ILL), ÖzÜ kütüphane koleksiyonunda yer almayan basılı kitapların, Türkiye’de anlaşmalı üniversite ve araştırma kütüphanelerinden belli bir süre için sağlandığı ücretsiz bir hizmettir. ÖzÜ üyeleri bu hizmetten ILL Talep Formu doldurarak yaralanabilirler.

Hayır, ücret ödenmez. ÖzÜ üyeleri kütüphane kaynaklarını belirli süreler ile ödünç alabilir ve bu süre sonunda iade eder.

Hayır, kütüphaneye gelen son sayı ödünç verilmemektedir.

Kütüphane 20 TL’nin altındaki ceza miktarını tahsil etmez. Dolayısıyla ödemeniz gerekmiyor. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız

Fibabanka Özyeğin Şubesi TR340010300000000003473964 hesaba ödeme yapabilirsiniz. Makbuzu kütüphaneye getirebilir ya da e-mail ile gönderebilirsiniz.

ÖzÜ Mezunları kütüphaneyi kullanabilirler. Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayın.

Kütüphane dışında bulunan “Return Box (İade Kutusu)”a bırakabilirsiniz.

Online kütüphane hesabınızdan ödünç aldığınız kaynakları ve bunları ne zaman iade etmeniz gerektiğini görebilirsiniz.

“Call number” bir yanının konu alanını ifade ederken aynı zamanda kütüphane raflarında bulunduğu yeri ifade eder.

Elbette, uygun bir pozisyon olup olmadığı konusunda lütfen library@ozyegin.edu.tr adresine e-mail atın.

Aradığınız bir başlığı kütüphane online kataloğunda tarayarak olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Başlık var ve basılı ise, “call number” yazan numarayı alarak rafta yayını bulabilirsiniz. Eğer elektronik bir yayın ise, kayıtta bulunan linke tıklayarak erişebilirsiniz. 

Evet, kütüphanenin basılı veya elektronik koleksiyonunda bulunan tüm kaynakları oZooGle+ adlı platformdan tarayabilirsiniz. 

Kütüphane koleksiyonda bulunan e-kitapları indirme koşulları yer aldıkları platformlar ve kitapların yayıncı politikalarına göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgilendirme için kütüphaneye gelebilir veya library@ozyegin.edu.tr adresine yazarak destek isteyebilirsiniz.

Grup çalışma odaları rezerv edilmez. 2 saatlik kullanım sonunda boşalan odaları öğrenci kartınızla ödünç alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Fotokopi çekebilmeniz ve çıktı alabilmeniz için, öğrenci kartınızın fotokopi makinesi için tanımlı olması ve içinde bakiye bulunması gerekmektedir. Kütüphanenin her katında printer bulunmaktadır.

Kütüphane hafta içi 8.30-22.00 ve hafta sonu 09.00 -18.00 arasında açıktır. Dini ve resmi bayramlar için kütüphane web sitesinde haberler bölümünü veya sosyal medya kanallarını takip edebilirsiniz.

Kütüphanenin her katında, 7/24 çalışma salonunda da bir adet olmak üzere fotokopi makinesi bulunmaktadır.

Öneri/şikayetinizi online form ile gönderebilir veya Bilgi Masasında ki öneri kutusuna yazılı olarak bırakabilirsiniz.

Bilgi Masasından yardım alabilirsiniz ya da “Makale Talep Formu”nu kullanarak makaleyi talep edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Pek çoğunda Türkçe altyazı bulunmaktadır. Alt yazı bilgisini DVD’nin kütüphane kataloğu kaydında ya da DVD kabı üzerinde görebilirsiniz.

 
ÇALIŞMA SAATLERİ

Merkez Kütüphane
Pazartesi - Cuma: 08:30 - 22:00
Cumartesi - Pazar: 09:00 - 18:00
7/24 açık çalışma alanı vardır

SAYILARLA KÜTÜPHANE
45,000 basılı kitap
370,000 e-kitap
2,200 DVD
79,500 e-dergi
72 veri tabanı
2600 m2 alan
30 kullanıcı bilgisayarı
23 grup çalışma odası