Yazılımlar

Yazılımlar

Tense Busters

Tense busters İngilizce dilbilgisinde yer alan temel konuların kolay anlaşılması için hazırlanmış interaktif bir eğitim programıdır. Program kütüphanede yer alan bilgisayarlarda tüm kullanıcılarımıza açıktır.

RosettaStone

RosettaStone Türk dilbilgisinde yer alan temel konuların kolay anlaşılması için hazırlanmış interaktif bir eğitim programıdır. Yazılımı kullanmak için tıklayınız. Kullanıcı adı ve şifre bilgileri için tıklayınız.

Endnote

EndNote bibliyografik bilgileri saklamanıza, düzenlemenize, indirmenize, taramanıza ve paylaşmanıza olanak sağlayan, farklı bibliyografya stilleri ile atıf, şekil ve referanslarınızı düzenlemenize yardımcı olan bir bibliyografya yazılımıdır. EndNote ile, Web of Science, EBSCOHost, JSTOR gibi pek çok elektronik kaynağa ait yayınların referans bilgilerine erişim sağlayabilir ve bu kaynaklarda arama yapabilirsiniz. Ayrıca EndNote ile oluşturduğunuz bibliyografyaları Microsoft Word dokümanlarında değerlendirebilirsiniz. EndNote online kullanımı için ücretsiz bir hesap oluşturabilirsiniz. Masaüstü kullanım için yazılımı buradan indirebilirsiniz. Yazılımla ilgili ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.

Bu yazılımlar hakkında daha fazla bilgi için library@ozyegin.edu.tr adresine mesaj atabilirsiniz.